NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Ruku na srdce, kdo si někdy nedal novoroční předsevzetí? Myslím, že moc takových lidí není. Ať už je to zhubnutí do nového kousku oblečení, který jsme si s nadějí pořídili nebo to je předsevzetí alá nebudu utrácet… Ale dodržíte ho? Upřímně snad nikdy jsem svá předsevzetí nedodržela a pokud ano, ztratilo se to někde v mé paměti. :)

Já osobně si většinou dávám stále ta samá dokola. Začnu cvičit, budu se snažit víc na sobě pracovat, přihlásím se na univerzitu, budu myslet pozitivněji, budu pravidelně psát, budu šetřit a asi moje nejoblíbenější: přestanu prokrastinovat.

Vtipný, že? Snad nikdy jsem nic nedodržela. To že mi cvičení vydrží 2 měsíce je sice hezké, ale moje tělo za tu dobu tu snahu ještě nestihne zaznamenat. Moje smůla, vždyť jde přece jen o vůli. Ale pár stejně uvažujících lidí ví, že po pracovním dni je příjemnější vyhlídkou večer v poklidu než s potem na čele. Po takovém rozhodnutí bych si měla místo kousků čokolády dat raději něco zdravého, třeba mandarinku, udělám to ale? Odpověď víme všichni - ne. Čokoláda je prostě větší lákadlo i potěšení.

Nezoufejte, nejste sami, kdo si dá předsevzetí a pak ho nedodrží. Předsevzetí je asi lepší si nedávat, k čemu nám je si prvního ledna něco slíbit a pak si vyčítat, že to nedodržujeme? Vždyť začít na sobě pracovat - třeba zhubnout - můžeme začít 16. července stejně jako 1. ledna, je to jen o tom chtít. :) Lepší je nic si neslibovat a pak se pochválit za to, že jste se potila na hodině jumpingu nebo si místo čokolády dáte třeba zmiňovanou mandarinku. Podle mě je to účinnější, a to z jednoho prostého důvodu, neděláte to protože musíte ale protože chcete.

Děláte to pro sebe! With love, K.
Komentáře